PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=339226}

Polak potrzebny od zaraz

It's a Free World...
6,0 4 337
ocen
6,0 10 1 4337
5,8 8
ocen krytyków
Polak potrzebny od zaraz
powrót do forum filmu Polak potrzebny od zaraz

Widać ofiary po dwóch stronach. Ja zobaczyłem tu głównie ludzką naiwność prostych ludzi.

ocenił(a) film na 8
pozman

Ma też ten angielski smaczek...

pozman

i ciakawy obrót spraw,przemianę bohaterki,przestroga,że w takich warunkach mozna zatracić pewną dozę człowieczeństwa

użytkownik usunięty
pozman

i do tego Polak spostrzegany jako tania siła robocza jak zwykle

Jak inaczej może być postrzegana narodowość, która dziękuje z pocałunkiem w ręce, że mogła robić za mniej niż średnia krajowa, a często i mniej niż najniższa?
O jakich atutach wspominają ekonomiści i politycy tego kraju promując go za granicą?

Za mniej niż 15E/h w Holandii, to pracuje margines, a Polacy cieszą się jak dostają 10E/h, myślisz, że za co nas nie lubią? Właśnie dlatego, że taka postawa psuje rynek pracy. Nawet na naszym rodzimym podwórku znajdziesz sporo takich co będzie włazić w d... pracodawcy, gdy ten chce dać 6zł/h....trochę widziałem w swoim życiu i wiem, że nie szanuje się tych, co sami się nie szanują.
Za przykład absurdu i zeszmacenia Polaków jest wymieniana jako atut miejsca pracy, terminowość wypłat...to tak jakby za atut PKP była wymieniana możliwość przejazdu pociągiem po wykupieniu biletu...

ocenił(a) film na 6

co wy z tymi polakami?
film jest glownie o bezwzglednej babie i o nielegalnych imigrantach, a nie o polakach.

lysysloik

polakow przedstawiają jako gówno za przeproszeniem w tym filmie. i tak jest bo emigranci psują nasz wizerunek i polak zawsze bedzie kojarzony z biedą

ocenił(a) film na 6
astok0

nie polakow, a emigrantow przedstawiaja jako popychadla i ludzi do wyjkorzystywania. Polak jako jedyna osoba, oprocz rodzicow bohaterki, ma cos co mozna nazwac honorem i przyzwoitoscia. jesli to uwazasz za gowno to nasze narzady percepcji sa wysoce niekompatybilne :)

lysysloik

ahahah przeciez przedstawili polakow jako kryminalistów, porwali dziecko głównej bohaterki:) cegłą rzucali, pobili ją. przez to nas nienawidzę , wstyd mi jest bycie polakiem , bo ja akurat jestem na poziomie a przez takich ludzi zle jestem oceniany na zachodzie

ocenił(a) film na 6
astok0

brytyjczykow tez nienawidzisz? przeciez bohaterka wyzyskiwala ludzi, byla pozbawiona sumienia suka.
to jeno film. zaden znany mi brytyjczyk (a i zadna znana mi brytyjska recenzja) nie odbierali tego tak jak ty. wyluzuj. rezyserem byl leach, socjalista, wielki milosnik polakow. juz samo to sprawia ze wymowa filmu jest skierowana nie przeciwo polakom/imigrantow, ale przeciwko thatcherystowskim bestiom-kapitalistom pozbawionym ludzkich uczuc.

lysysloik

tak ale film był o tej suce, a zachowanie polakow bylo jako rutyna

ocenił(a) film na 6
astok0

ponowie- kolega widzi polakow. brytyjczycy widza wspolczesne niewolnictwo uskuteczniane na imigrantach

lysysloik

i ciekawe kogo badziej ponizyl ten film czy polakow czy brytyjczykow dlatego ze glowna aktorka oszukala polakow bo sama została oszukana.

ocenił(a) film na 6
astok0

i wg ciebie to, ze zostala oszukana daje jej prawo do oszukiwania innych?
liczy sie kto pierwszy zlamal zasady :)
to tak jak z 2wojna. niemcy tez dostali po dupie, ze przypomnie chocby drezno, ale liczy sie kto zaczal rozrobe.

ocenił(a) film na 5
astok0

SPOILER!
skoro jestes na poziomie i nie skapnąłeś się, że to nie polacy ją okradli(koleś gada po ukraińsku jak kase wykłada) no to fajnie kojarzysz fakty. no chyba, że 2 lata temu bawiłeś się w trolling i chciałeś zabłysnąc w komentarzach no to co innego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones