PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778954}
6,6 96
ocen
6,6 10 1 96
Cardboard Gangsters
powrót do forum filmu Cardboard Gangsters

Bariera językowa

ocenił(a) film na 7

Film jest świetny, ale akcent strasznie trudny do zrozumienia dla obckokrajowca. To film o młodych gangsterach z jednej z gorszych dzielnic Dublina. Chociaż mieszkam w tym kraju i znam angielski na tyle dobrze, żeby tu studiować, to przez pierwsze kilkanaście minut nie rozumiałem prawie nic. Potem się z tym oswoiłem i było ok. Ale dla kogoś, nawet z bardzo dobrą znajomością języka, ale nie mającego obycia z irlandzkimi odmianami angielskiego na co dzień, może mieć duże problemy. Słuchanie lektora z taśmy to zupełnie inna bajka. Bez problemu wystarczy do obejrzenia filmu, w którym posługują się bardziej podręcznikowym angielskim z idealnym brytyjskim akcentem. Ale akcent z dzielnic robotniczych albo typowo patologicznych to zupełnie co innego. Także każdy, kto chce obejrzeć ten film, niech weźmie to pod uwagę. W sumie to tak jak oglądać Love/Hate bez lektora ani napisów.

użytkownik usunięty
kinomanpl

Zgadza się, trudno momentami przez niego przebić, ale na szczęście ten slang dotyczy raczej tych mało istotnych kwestii w filmie. Zasadnicze, dialogi, jak np propozycja bossa, sa już zrozumiałe. Swoja droga to fajnie jak w sumie z takiej naprawdę banalnej historii można tyle wyciągnąć.

ocenił(a) film na 7

Niby mało istotnych, ale takie historyjki o ich codziennym życiu tworzą klimat filmu i miejsca, o którym opowiada. Jak pisałem, po ok. 15 minutach osłuchania się z tym rozumiałem prawie wszystko, więc już było ok.

kinomanpl

pewnie mówią slangiem

ocenił(a) film na 7
marcin_lendzion

To też. Ale ogólnie ciężko zrozumieć nawet słowa czy wyrażenia, które dobrze znam. Ich akcent, wymowa, są po prostu trudne do zrozumienia dla obcokrajowca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones